Uroczysko to dwie wielkie łąki poprzecinane i otoczone lasem. Miejsce znajduje się w Krainie Wygasłych Wulkanów, w Górach Kaczawskich, w okolicach wsi Pastewnik.
Dokładamy wszelkich starań, żeby miejscu pozostało jak najbliżej natury. Wszelkie konstrukcje budujemy z drewna, wykorzystujemy kamień i inne materiały pozyskane z naszego terenu.

Niezbędnik 2021

Main – Trance Stage

Main to scena położna na odosobnionej łące otoczonej lasem, na której doświadzcamy wschodzącego słońca za plecami DJa, a z drugiej strony możemy podziwiać klimatyczne, pomarańczowe zachody nad pasmem gór. Piękne dekoracje kołysane wiatrem oraz idealnie zestrojone najwyższej jakości nagłośnienie, serwujące solidny psytrance – a dookoła tylko natura – czysta poezja.

Jest to główna scena, na której wprost nie można przestać tańczyć, każdy artysta grający seta lub live już zadba o to, żeby nikt nie uciekł mu z tranceflooru.
Scena startuje o 20.00 koncertem, a potem gra niemal nieprzerwanie przez niemal dwie kolejne doby.
Na wprost sceny płonie wielkie ognisko, przy kórym w razie chłodniejszej nocy możecie się ogrzać, nie tracąc przy tym ulubionego seta!

Opis Miejsca

Czajnik – Chill Stage

Czajnik to miejsce położone w lesie, które na czas festiwalu zamienia się w las magiczny. Dzieje się tak za sprawą mnóstwa kolorowych dekoracji oraz bajecznego oświetlenia UV.

Jest bardzo skrupulatnie zaaranżowany, jego wyjątkowe ukształtowanie terenu pozwoliło na zbudowanie mnóstwa większych i mniejszych spotów, gdzie za dnia możecie skryć sę przed słońcem, wypoczywać i chillować na sianku, a w nocy tuptać w gronie znajomych. Bliżej sceny zbudwaliśmy dwa większe chillfloory, na których możecie tańcować do upadłego. Będąc na Czajniku, dobrze się rozejrzyj, może znajdziesz jakaś ukrytą huśtawkę lub inną niespodziankę, która Cię do siebie zbawi.
Miejści się też tutaj mała scena, na której odbywają się jam session w chwilach gdy scena nie jest aktywna.

Opis Miejsca

Kopuła – LIVE / Ambient + Groove Stage

Kopułę zbudowaliśmy na małej łące, na którę trafisz wychodząc z lasu, w którym mieści się Czajnik. Przy Kopule mieści się Królicza Nora – nasz autorski chai shop, w kórym serwujemy przeróżnę, przygotowywane przez cały rok napiwki, a i można delikatnie podjeść coś zdrowego.

Kopuła to miejsce, które przyjmuje najwięcej funkcji.
W czwartek pełni rolę Groove Stage, czyli głównej sceny gdzie rpzpoczynamy festiwal imprezą nazywaną Urobifor – co ciekawe bifor zaczyna się w czwartek o 20.00 i gra równe 20 godzin!

Następnie Kopuła zamienia się w scenę LIVE / Ambient, gdzie „za dnia” odbywają się koncerty, a w nocy to miejsce zamienia się w ambientarium, gdzie na kopule możemy oglądać piękny mapping oraz liquid live show w wykonaniu naszych przyjaciół ze składu LIQUIDACJE – robią cuda!

To nie wszystko, bo pod Kopułą będzie też strefa warsztatowa, a warsztatów też mamy sporo. To konkluzja jest taka, że kiedy nie znajdziecie się w tym miejscu, to na pewno traficie na coś ciekawego!

Opis Miejsca

KIDS AREA – Strefa dla rodzin z dziećmi

Na środku polany znajduje się zagajnik, w którym stworzyliśmy miejsce dedykowane dla najmłodszych, no i ich rodziców. To połączenie placu zabaw z polową świetlicą.

Dzieciaczki znajdą tutaj mnóstwo atrakcji i zabaw. Jest domek, tyrolka, jest trampolina, huśtawki, piaskownica, jest labirynt, jest szałas. Będą też zajęcia / warsztaty dla najmłodszych.
Miejsce znajduje się w pobliżu sanitariatu – pryszniców, umywalek i toalet.
Wszystko jest udekorowane i oświetlone.
Rodziny z dziećmi mają wyłączność na parkowanie kamperów, przyczep i rozbijanie namiotów wokół KIDS AREA. Miejsce jest oddalone od pola namiotowego oraz od scen muzycznych, dzięki czemu panuje tutaj spokój i względna cisza.

 

Jednocześnie musimy zwrócić uwagę, zwłaszcza mocno wytęsknionym za rozrywką rodzicom, że obowiązuje absolutny zakaz zostawiania dziecka bez opieki. Należy się stosować do regulaminu i zapewnić dziecku opiekuna. Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za opiekę nad dziećmi. Wiemy, że większość z Was może dziwić tak oczywista informacja, ale uwierzcie nam, że jest to konieczne, żeby o tym wspomnieć.

Opis Miejsca

Strefa Gastro + Targowisko Uroczysko

Strefa Gastro jest położona na polanie pod lasem, oddzielającym mainową łąkę od pozostałej częsci festiwalu. Znajduje się w pobliżu pola namiotowego, pomiędzy scenami, miejsce idealne, dosłownie jak kuchnia w centrum domu. Ale miejscówka to nie wszystko, ważne co tu serwują!
Znajduje się tutaj nasz bar, gdzie przy jednej ladzie kupicie zimne napoje, a z drugiej strony prowadzimy sklep z podstawowymi artykułami spożywczymi.

Obok nas swoje miejsce mają owiane już legendą Gospodynie Wiejskie z Pastewnika, serwujące pyszną kuchnię regionalną oraz dania .wegetariańskie.
Z drugiej strony baru rozkładają się zaprzyjźnione chaishopy i foodtracki.

Dalej za foodtrackami, mieści się Targowisko Uroczysko, a tutaj stoiska i kramiki z przeróżnym asortymentem, ciuszki, kamienie, rękodzieło, sztuka, a moze nawet i jakieś szeroko pojęte usługi … wszystko w rękach zgłaszających się do nas wystawców.

Przyznamy szczerze, że na tej strefie łatwo zgubić parę godzin, ale sami wiecie jak to bywa w kuchni…

Opis Miejsca

Amfiteatr

Amifiteatr mieści się w pobliżu Kopuły, przy drodze na Gastro. To nieduże, ale urokliwe, klimatyczne miejsce. MIejsce miejscem, ale to nie jest adekwatne do opisu Amfiteatru, w sumie jest to stan umysłu. Jedyny w swoim rodzaju czas podczas festiwalu. W sobotni wieczór odbywa sę tam psychodeliczny spektakl, już wtedy nas niesie, to ciężko opisać co się dzieje później… śpiewy, recytacje, storytelling, może stand up … ciężko to opisać, forma otwarta… na pewno gwarantujemy zakwasy na brzuchu…tam trzeba być!
Możecie się zapisać do grupy Amfiteatr Uroczysko na FB, tam więcej info dot. repertuaru, rozdziału ról i generalnie spraw organizacyjnych.

Opis Miejsca

Królicza Nora

Króliczna Nora mieści się w małym lasku przy Kopule.

Jest to nasz prawilny uroczyskowy chaishop. Ekipa z Króliczej Nory przez cały rok szykuje dla Was specyfiki, które serwuje podczas festiwalu. Są napoje zimne i gorące, można uzupełnić elektrolity, można też je tu stracić 🙂 Można coś przekąsić, można coś chlapnąć.
Królicza Nora zaopatruje Czajnik i Kopułę, warto tu zaglądnąć na coś pysznego, posilić się lub napoić, tu ciasteczko, tam piwerko… do wyboru do koloru!

Opis Miejsca

Pole namiotowe +  strefa dla kamperów

Pole namiotowe stanowi intergralną cześć terenu festiwalu. Jest to wydzielona strefa na polanie.
Jest również wyznaczona specjalna strefa dla kamperów i przyczep kempingowych.

Prosimy rozbijać się tylko w dozwolonym miejscu. Nie wolno rozbijać sę w lesie. Zwracamy uwagę na absolutny zakaz palenia ognisk i grilla. Są dwa ogniska przygotowane przez nas dla Was, jedno na Mainie, drugi w pobliżu Amfiteratru.

W pobliżu pola namiotowego są punkty sanitarne – wc + umywalki. Prysznice są na środku polany. Znajdziecie 🙂

Na pole namiotowe nie można wjeżdzać samochodem, parking jest tuż obok.

Opis Miejsca

Parking

Na parking na pewno traficie po przejechaniu bramki.
Bardzo prosimy o stosowanie się do poleceń Parkingowego, wie co robi!

Auta obowiązkowo pozostawimy na parkingu, nie można wjeżdżać na pole namiotowe. Nawet jeżeli ktoś śpi w aucie, trudno, będzie spał na parkingu, nie może wjeżdżać na pole i już!

Poruszanie się samochodem po terenie festiwalu jest kategorycznie zakazane.

Jeżeli któs ma pilną potrzebę, oczywiście może wyjechać z terenu festiwalu i ponownie wrócić, ale szczerze prosimy o przemyślane zakupy zapasów, wcześniejszą wizytę w bankomacie itp.

Jak koniecznie trzeba, to można, ale po co nam to zamieszanie..

Opis Miejsca

Prysznice i sanitarka

Na polanie w centrum festiwalu, znajdują się prysznice.

Jest to 10 solidnych kabin, określanych mianem najlepszych pryszniców festiwalowych. Głupio się chwalić, ale przyjemnie. Zwłaszcza, że to nie nasze słowa, tylko Wasze 🙂
Woda orzeźwiająca, prosto z naszej studni głębinowej!

ONLY NATURAL COSMETICS!

 

TOYTOY

Na terenie festiwalu będzie 6 miejsc z tojkami. Przy kaźdym takim miejscu będzie umywalka, płyn do rąk, płyn do dezynfekcji.. może lusterko…;)

Opis Miejsca